10 Marca 2024

Zapowiedź Mini Podhale Tour 2024

Mini Podhale Tour 2024

 

Z mocnym przytupem wkracza w kolejny sezon popularny cykl zawodów dla dzieci i młodzieży szkolnej Mini Podhale Tour. W tym roku organizatorzy planują rozegranie aż pięciu etapów, z których cztery odbędą się w tych gminach co w ubiegłym roku a ten piąty w Łętowni.

Terminy i miejsca zawodów:
I –
18.05.2024 r. - sobota - Grand Prix Gminy Raba Wyżna – parking obok stadionu KS Orkan Raba Wyżna .

II – 15.06.2024 r. - sobota - Grand Prix Łętowni – parking obok Straży pożarnej w Łętowni.

III – 07.07.2024 r. - niedziela - Grand Prix Gminy Spytkowice plac obok przedszkola „Stokrotka”

IV – 08,09,2024 r. - niedziela - Grand Prix Gminy Rabka-Zdrój - Park Zdrojowy (Miasteczko ruchu drogowego)
V –
21.09.2024 r. - sobota - Grand Prix Czarnego Dunajca - Stadion miejski w Czarnym Dunajcu. FINAŁ.

 

W zawodach mogą brać udział dzieci i młodzież szkolna w wieku do 15 lat, oraz młodzież i dorośli w kategorii OPEN powyżej 16 lat Na najlepszych czekają trofea sportowe i nagrody rzeczowe, ponadto organizatorzy przygotowali dla uczestników sporo niespodzianek, we wszystkich imprezach, oprócz tradycyjnego losowania atrakcyjnych upominków, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal uczestnictwa, przekąskę energetyczno-witaminową oraz napój.

Forma rywalizacji jest zależna od kategorii wiekowych oraz ilości uczestników (start wspólny, eliminatory, wyścig australijski) - Trasa zawodów – rundy po bieżni na stadionie lub wyznaczone w innym terenie długości ok 400m. Ilość rund zależna od kategorii wiekowych i od formy rywalizacji. Obowiązuje rower górski MTB, lub uniwersalny. Zgłoszenia w biurze zawodów w godz. od 12:30 do 13:35 /Formularz zgłoszeniowy musi być podpisany przez rodzica lub prawnego opiekuna/. Udział w zawodach jest bezpłatny! Uczestnicy są klasyfikowani w kategoriach wiekowych w każdym Grand Prix , oraz w klasyfikacji generalnej Mini Podhale Tour o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. Ponadto będzie prowadzona klasyfikacja rodzin. Regulamin na: www.podhaletour.tcorzel.pl

Organizatorem Mini Podhale Tour jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice a zawody współfinansują gminy na terenie których rozgrywane są zawody, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, ŁĘTOWNIA CYCLING ACADEMY oraz inni sponsorzy a patronat Honorowy sprawuje Starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber.

logo

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Zapraszamy!                                  Stanisław Kowalcze