16 Maja 2023

Zapowiedź Mini Podhale Tour 2023- Czarny Dunajec

Grand Prix Czarnego Dunajca.

Zapowiedź

Już w najbliższą niedzielę 21 maja odbędzie się kolejna odsłona zawodów rowerowych Mini Podhale Tour o Grand Prix Gminy Czarny Dunajec. Tym razem impreza odbędzie się na urokliwym stadionie we Wróblówce, na który wracamy po trzyletniej przerwie.

Z powodu bardzo dużej liczby uczestników w kategoriach do lat 6, organizatorzy postanowili stworzyć nową kategorię dla dzieci do lat 4, w której można startować wyłącznie na rowerkach biegowych (bez pedałów). Pozostałe kategorie bez zmian.

Szczegóły w regulaminie na stronie http://podhaletour.tcorzel.pl/ Trasa będzie poprowadzona na bieżni i odcinkami trawiasto-asfaltowymi stadionu, pętla będzie liczyła około 600 metrów, a ilość okrążeń zostanie dostosowana do wieku startujących. Obowiązuje rower górski MTB, lub uniwersalny, z wyjątkiem nowo wprowadzonej kategorii dzieci do lat czterech, gdzie można startować tylko na rowerku bez pedałów.

Przypominamy, że zapisy od godziny 13:00, limit uczestników 150, a pierwsze wyścigi już o 14:00. Proszę rodziców i opiekunów o wcześniejsze przybycie do biura zawodów, by zdążyć ze zgłoszeniami, gdyż może zabraknąć czasu lub limit przyjęć zostanie wcześniej wyczerpany.

Zawody Mini Podhale Tour o Grand Prix Czarnego Dunajca są organizowane już po raz dziesiąty. Bardzo dużym powodzeniem cieszy się nowo wprowadzona klasyfikacja rodzinna, do której wlicza się start trojga osób ( rodzice i dzieci). Organizatorzy przygotowali dla najlepszych trofea sportowe a każdy otrzyma pamiątkowy medal, także wszystkie dzieci wezmą udział w losowaniu fantów. Organizatorem jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice natomiast współorganizatorzy to:

- Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej - Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu

Piewszego lipca odbędą się jeszcze zawody w Spytkowicach, a cały cykl zakończy się tradycyjnie w Rabie Wyżnej 9 września, tam też zostaną wyłonieni zwycięzcy w klasyfikacji generalnej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej.

Patronat honorowy nad cyklem zawodów Mini Podhale Tour 2023, objął Starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber.

 

logoProjekt zrealizowano przy wsparciu finansowym
                      Województwa Małopolskiego.

Stanisław Kowalcze